Veganský potlach v Americe

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Novinky IVU, Vydáno dne: 17. 07. 2007

Bostonská vegetariánská společnost (BVS) uspořádala svůj letošní výroční veganský potlach (=indiánská oslava spojená s hostinou) v neděli 15.7.2007 v indickém duchovním centru Peace Abbey v Sherbornu. Hosté si zde užili více než 200 různých veganských jídel – byla vystavena k ochutnání na stolech venku i uvnitř.

„Tento potlach je největší veganskou slavností na Zemi,“ řekl nám člen BVS Mark Oliver, který se účastní podobných akcí i ve světě.

„Díky němu se zde lidé sešli v duchu míru a soucítění lidí se zvířaty. Vyzvali jsme členy, aby přivedli i své přátele, jež nejsou vegani, aby se podívali, kolik jídel lze připravit bez zvířecích produktů“ řekla presidentka společnosti, paní Evelyn Kimber.

Návštěvníci, mezi nimiž nechyběli rodiny s dětmi, si mohli užít vynikajících veganských specialit z celého světa, připravených opravdu bez jakýchkoliv živočišných surovin. Kdo s sebou přinesl nějakou vlastní veganskou specialitu pro ostatní, měl vstup na akci zdarma.

Součástí akce byly i přednášky o veganské stravě, vystoupil zde např. Will Tuttle, hudebník a autor knihy „Strava pro světový mír“. Na říjen chystá BVS již 12. festival vegetariánských jídel.zdroj: http://www.townonline.com/