Přednáška ve Zlíně

Česká vegetariánská společnost
Další z našich letošních přednášek se konala 13.října 2005 ve Zlíně v rámci Dnů zdraví. Přednášel zde Jan Šťastný o vegetariánství, o jeho historii a také o názorech českých lékařů na vegetariánství a veganství od roku 1850.

Dny zdraví probíhají v mnoha městech a mají obyvatelům přinést široké spektrum aktivit ke zlepšení zdraví. Pro nás to je vždy příležitost seznámit veřejnost s vegetariánstvím. Sál zlínské radnice byl zcela zaplněn posluchači, kteří se zde dozvěděli mnoho zajímavostí o historii vegetariánství, byli jim promítnuty i unikátní dobové fotografie vegetariánských osobností, restaurací, jídelních lístků, dobových reklam apod. V jedné z částí byli představeni lékaři, kteří se v minulosti zajímali o vegetariánství, propagovali jej, využívali v léčbě nebo naopak patřili mezi odpůrce. Jako překvapení měl přednášející připravené informace o vegetariánské restauraci, která byla ve Zlíně za 1. republiky a o aktivním zlínském vegetariánovi, který zde před osmdesáti lety působil v Baťových závodech.

Po přednášce následovala diskuse a četné dotazy k vegetariánské a veganské výživě a dalším praktickým otázkám těchto životních stylů. Pro návštěvníky byla připravena i ochutnávka vegetariánských dobrot, která se také setkala s velkým úspěchem.

Dnů zdraví se účastníme již tradičně, loni zde přednášel MUDr. Luňáček a návštěvníci nadšeně vzpomínali i na úplně první přednášku Ing. Richarda J. Bartáka CSc.

Přednášku ve spolupráci s městem Zlín perfektně připravilo zlínské sdružení Jógy v denním životě.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 01. 11. 2005 | 7099 přečtení | Počet komentářů: 376 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS