Diskusní setkání EVU v r. 2008 bude o přínosu vegetariánství k ochraně zvířat

Novinky EVU
Je dobře známo, že masný průmysl je příčinou toho, že každý den dochází na celé planetě k nepředstavitelným masakrům zvířat.

Uveďme si jen jeden příklad – pouze v Belgii, kde žije jen cca 10 a půl milionu lidí, bylo každý měsíc v průběhu roku 2007 zabito okolo milionu zvířat.

Statistika za rok 2006 uvádí tyto údaje - 10 740 792 prasat, 819 434 kusů hovězího dobytka, 29 012 ovcí, 41 195 jehňat, 1 281 koz, 10 062 koní. K těmto číslům ještě musíme připočíst dovážené výrobky, drůběž a ryby. Takto hrůzně velký masakr v tak malé zemi – a nezapomínejme, že na světě existují i oblasti, kde je spotřeba masa ještě větší než v Belgii.

Na národní i mezinárodní úrovni se řada lidí snaží, aby zvířata byla zabíjena „humánně“. Co to je za nesmysl? Nelze si přece představit žádný způsob o němž by se dalo tvrdit, že díky němu je toto nekonečné násilí, tento nejvyšší trest pro vnímající živé tvory toužící po životě vykonán „humánně“.

Zvířata žijí na této planetě mnohem déle než lidé. Nejsou pouhými „komoditami“ pro trh. Mají stejná práva jako my. A již Leonardo da Vinci řekl, že jednoho dne budeme pohlížet na zabití zvířete stejně jako na vraždu člověka.

Proto bude diskusní setkání EVU v roce 2008 zaměřeno na otázku prospěšnosti vegetariánství v ochraně zvířat a na hledání možností jak tento životní styl ještě více rozšířit. Zájemci naleznou více informací o akci na http://www.euroveg.eu.

(podle tiskové zprávy EVU)

[Akt. známka: 2,78 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 08. 11. 2007 | 12360 přečtení | Počet komentářů: 6763 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS