Maso versus zelenina

Časopis Vegetarián-Vegan
V poslední době byly publikovány další dvě studie se shodným závěrem o vztahu mezi konzumací masa a rakovinou.

Poslední z nich, zveřejněná před pár týdny, byla shrnutím výzkumů Prof. Shukera z britské Open University a jeho týmu. Bylo zjištěno, že osoby konzumující červené maso měly vyšší poškození DNA. Důvodem jsou látky vznikající při trávení masa měnící DNA a zvyšující riziko rakoviny. Profesor Blakemore z Medical Research Council k tomu uvedl, že rakovina tlustého střeva je nejčastějším typem rakoviny v západních zemích a objeví se každým rokem u milionu osob. Tento výzkum je podle něho významným krokem k možné prevenci této choroby. Velmi zajímavé ale je, že ve stejném měsíci byla zveřejněna jiná studie, ze které vyplývá jednoznačný závěr. Látky obsažené v zelenině jako je brokolice, květák či zelí zlepšují opravy DNA v buňkách a zabraňují tak vzniku rakoviny. Výzkum byl publikován v British Journal of Cancer. Prof. Eliot Rosen rektor americké Georgetown University, vedoucí projektu uvedl, že mnohé studie sledující stravování dokazují, že existuje jasná spojitost mezi určitými druhy potravin a rakovinou a na drůhé straně jinými potravinami, které prospívají zdraví a brání rakovině. Je prokázáno, uvedl, že konzumace vyvážené stravy, která obsahuje mnoho vlákniny a množství ovoce a zeleniny snižuje riziko vzniku mnoha typů rakoviny.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 01. 2007 | 16141 přečtení | Počet komentářů: 718 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS