Nejím nic, co má obličej a může cítit bolest

Novinky EVU
Každý se mě ptá, proč jsem vegetariánem. Obvykle říkám něco jako že odmítám jíst maso ze zvířat, která byla brutálně týrána. Lidé se tomu obvykle zasmějí a odejdou.

Jsem vegetariánem už 2 roky a neměl jsem žádný problém s vyřazením masa z mého jídelníčku. Vlastně jsem nikdy nehledal přesnou odpověď na otázku, proč jsem vegetariánem. Důvodem nejspíše bude všechno to, co jsem četl, viděl a cítil.

Líbí se mi být vegetariánem, mohu tak pomoci ostatním, aby se také stali vegetariány a snad jim tak i mohu ukázat co všechno musí vytrpět zvířata jen kvůli tomu, abychom měli něco k jídlu.

Třeba si toho někteří lidé nevšimli, ale všichni můžeme velice dobře žít jen ze zeleniny, ovoce a obilovin. Některé studie také naznačují, že vegetariáni žijí déle než masožravci.

Dalším důvodem by mohly být i praktiky různých řetězců rychlého občerstvení – kvůli nim jsou týrána nejen hospodářská zvířata. Stačí se podívat do knihy „Fast-food-ový národ“ tam se dočtete o temných stránkách tohoto průmyslu. A jestli hledáte více inspirace, jak žít bez násilí, pak se podívejte na stránky Peta.

Takže až se mě příště někdo budete chtít zeptat, proč jsem vegetariánem, zamyslete se nad tím, jaké hrozné věci muselo prožít to zvíře, aby vám ho pak donesli na talíři.

Meghan Connor je studentem JH Bruns Collegiate

Zdroj: http://winnipegsun.com/

[Akt. známka: 0,14 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 06. 09. 2007 | 20960 přečtení | Počet komentářů: 1532 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS