Nová nákaza z masa?

Novinky EVU
Nová britská studie varuje, že maso z obchodu může být nakaženo novým kmenem zlatého stafylokoka odolného proti antibiotiku Methicillin (MRSA = "Methicillin Resistant Staphylococcus Aureus").

V Holandsku byl např. nalezen v jedné pětině testovaného vepřového a drůbežího masa. Tento nový typ MRSA je rozšířen v celé Evropě a přechází ze zvířat na člověka, což může mít vážné zdravotní důsledky.

Na Holandských farmách byl nalezen u 40% chovaných prasat a u 50% pracovníků, kteří se o prasata starají. Podle holandských vědců jde o důsledek nadměrného používání antibiotik ve velkochovech. Používají se jednak kvůli otřesným podmínkám ve velkochovech, jež by zvířata jinak nepřežila, navíc – jako vedlejší produkt – urychlují růst zvířat. EU sice zakázala používat antibiotika v krmných směsích, ale tento zákaz se snadno obchází – zvěrolékař prostě potřebné množství předepíše.

[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 26. 06. 2007 | 14813 přečtení | Počet komentářů: 2169 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS