Novinky.cz korigují sporný článek

Vegetariánství v ČR
Jsme rádi, že redakce serveru novinky.cz rozhodla přeci jen napravit špatnou pověst, kterou si u vegetariánů vysloužila nesmyslným článkem „Vegetariánství škodí jako cigarety a alkohol“ z května tohoto roku.

Ve středu 18.7. uveřejnila nový článek Ve vegetariánství se musí umět chodit.

Článek se snaží vyváženě informovat o výhodách i rizicích vegetariánské a veganské stravy. A neopomíná přiznat i fakt, že podle výzkumů je správná vegetariánská strava zdravější, než strava masitá.

Do textu se bohužel vloudily některé chyby, jako např. že vitamín B12 je obsažen v sóje a obilninách - což samozřejmě není pravda.

Přesto děkujeme redakci za tento článek a věříme, že si snahu o vyvážený přístup k otázce vegetariánství a veganství zachová i v budoucnu.

Česká vegetariánská společnost nabízí nejen novinkám.cz možnost odborné konzultace a oponentury textů o vegetariánství a veganství před jejich zveřejněním, aby byla česká veřejnost pravdivě informována.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 20. 07. 2007 | 17997 přečtení | Počet komentářů: 2277 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS