V&V č.3 - editorial

Časopis Vegetarián-Vegan
Je tu nové číslo časopisu Vegetarián & Vegan.

To minulé mělo velký úspěch, což je vidět nejen podle prodaného nákladu, ale zejména z vašich ohlasů a z popularity, které se mu mezi vegetariány a vegany dostalo. Potěšil nás i zájem slovenských čtenářů.

V minulém čísle jsme se snažili ukázat, že vegetariánství a veganství je zdravé i pro malé děti a doložili to příběhy vegetariánských rodin i rozhovorem se zakladatelkou první vegetariánské školky.

V tomto čísle jsme si vzali na mušku fráze o tom, že vegetariáni jsou slabí, hubení a že po pár měsíců bezmasé stravy hynou vysílením. A protože to je oblíbený omyl mnoha spoluobčanů a slýcháme ho nejméně posledních 120 let, vzali jsme si na pomoc těžkou váhu.

V rozhovoru s mistrem světa v thajském boxu Janem Müllerem si přečtete, že on kupodivu takové poznámky od svého okolí neslyší. Světovému šampionu a kulturistice, veganovi Alexandru Dargatzovi asi také do očí nikdo neřekne že bez živočišných produktů bude slabý. Každý jsme jiný a k pohybu a sportu máme odlišné přístupy. Chtěli jsme ale ukázat, že vegetariánství nezlikviduje naší fyzickou výkonnost, a že i ti nejlepší sportovci jsou často vegetariány či vegany.

Protože naše korespondence s autorkou údajné protivegetariánské studie se minule ukázala velmi užitečnou, a ani tentokrát jsme nechtěli vynechat odborné studie a opravování omylů o vegetariánské stravě, museli jsme dokonce napsat Světové zdravotnické organizaci, která prý odsuzuje veganství. Pochopitelně nechybí recenze na nové knihy, soutěž, recepty, seznamka a informace o živočišných přídatných látkách. Můžete se také přesvědčit, že v propagaci vegetariánství a veganství nezahálíme.

Příjemné čtení

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 01. 2007 | 14063 přečtení | Počet komentářů: 841 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS