V&V č.3 - Napsali jste nám

Časopis Vegetarián-Vegan
Napsali jste nám

Vážená Česká vegetariánská společnosti. Chci vám popřát úspěšný rok, protože se mi moc líbí vaše práce a doufám, že i v roce 2006 budete pokračovat v osvětě vegetariánství. Věřím, že i díky vašemu úsilí je v Čechách tolik vegetariánů a především tolik zdravých a spokojených vegetariánů. Díky za vaši osvětu a snahu pozvednout tak úctyhodný životní styl jako je vegetariánství.

Barbora Hunčovská


Jeden z ohlasů k Vegetariánskému dni, který jsme pořádali 2. října 2005: Celá akce byla dosti vydařená. Ocenil jsem pestrost programu a jednotlivých organizací, jejichž členové měli přednášky. Hlavně se mi líbilo podání vegetariánské filozofie z vícero pohledů - jak z etického, tak ze zdravotního či ekologického. Dříve jsme se totiž často setkával s jednostranností - buď takový ten styl "maso je vražda!", nebo zase pouze apel na nějakou "bezmasou dietu, která prospívá zdraví a štíhlé postavě" apod. Líbily se mi vegetariánské anekdoty - člověk ještě stále i dnes platí pro okolí za exota a tak humor je myslím asi nejlepší způsob, jak si udržet nadhled. Průřez historií vegetariánství by, myslím, měl shlédnout každý, kdo si myslí, že tento styl je nějaký výstřelek poslední doby. Divadelní hra z roku 1930 Masojídek a Vegetář byla fajn. Uvolněnou formou v podstatě shrnovala hlavní pilíře vegetariánské filozofie. Přeji České vegetariánské společnosti a nám všem více takových příjemných a vydařených akcí do budoucna.

Zdeněk Eliáš


K přednášce Richarda J. Bartáka v Přerově 23. 11. 2005 od jejího organizátora Myslím, že všichni byli nadšeni opravdu kvalitně připraveným materiálem, excelentním přednesem a velmi srdečným Ing. Bartákem. Na akci bylo podáváno vegetariánské občerstvení, které se setkalo taktéž s velkým ohlasem, podobně jako infostánek OHZ. Pan Barták si zasluhuje naše upřímné díky stejně jako ti kteří obohatili program akce o distribuci materiálů týkajících se ochrany zvířecích práv.

Vladimír Futák


Nedávno se mi dostalo do ruky podzimní číslo časopisu Vegetarián a Vegan, jímž jsem byla doslova uchvácena. Jde zejména o to, že vegetariánství je pro většinu "masožroutů" stále tabu a dokonce se křižují a vyptávají, zda nejste v nějaké zhoubné sektě, když nejíte maso. Mrtvá zvířata?? Výsměšně se na vás dívají, když takto argumentujete. Smršť argumentů pro vegetariánství je okamžitě uzemněna povrchní nadutou odpovědí: Ale nás masožroutů je víc. Vy jste tomu však udělali konec. Díky Vašemu časopisu o sobě máme možnost dát vědět. Teď můžeme říci, že nás přeci není tak málo, když i my máme svůj časopis, ve kterém se řádek za řádkem každý dočte, že vegetariáni jsou zcela normální lidé, se stejnými pohnutkami a životními osudy jako ti, co maso jedí.
Jednou z nedůležitějších cest, jak tento způsob života představit co nejširšímu okruhu veřejnosti je mluvit, mluvit, mluvit a diskutovat. Lidé se kupodivu velmi často ptají, i když zpočátku převažuje ostych a pak se zájmen naslouchají tomu, jak ten či onen nahlíží na své vegetariánství. Ráda bych tento časopis představila lidem v okolí, je zde totiž dost vegetariánů, jsou to však lidé, kteří se k Vašemu časopisu dostanou velmi těžko. Takovýto časopis byl již dlouho potřeba, jen tak dál!!!

S pozdravem Simona Vosáhlová


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 01. 2007 | 14691 přečtení | Počet komentářů: 169 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Reklama

VEG 1 - tablety s B12 - perfektní pro vegany a vegetariány!
Nesmyslné antikampaně
Veganská strava je zdravá a bezpečná i pro malé děti - zneužití případu úmrtí dětěte ke kritice veganství

I děti mohou být vegany - výhrady k reportáži ČT

Vegetariánství škodí dětem? - shrnutí kausy hrůzostrašných článků v českém tisku
Naši sponzoři
Doporučujeme !
Internetová verze filmu "Vykořisťování Země" s českými titulky - jak konzumace masa škodí planetě Zemi, komentář čte sir Paul McCartney.
Nepřehlédněte
Nabízíme

Důvody proč
být vegetariány
Pravda o mase

filmy americké organizace PeTA s českými titulky na CD-ROM
Reklama
Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Tento web je vytvořen v phpRS